Zielona szkoła

Yacht Klub Polski Lublin organizuje kursy żeglarskie, regaty, rejsy mazurskie a także rejsy morskie. Jesteśmy klubem dbającym o zachowanie "starych", dobrych tradycji i zwyczajów żeglarskich. Nasza działalność obejmuje nie tylko kursy czy rejsy dla „wilków morskich”, ale również żeglowanie z młodzieżą. Kiedyś nazywało się to po prostu rejsem. Od kilku lat taka forma zorganizowanego wypoczynku nosi też nazwę ... Zielona Szkoła. Zielona Szkoła mająca na celu zapoznanie młodych ludzi z pięknymi zakątkami naszego kraju, w naszym wydaniu ma jeszcze jeden cel...zapala "zielone światło" dla nowej, wspaniałej formy aktywnego wypoczynku...żeglarstwa. Nasz klub jako jedyny oferuje niezwykły rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich na jachcie „Biegnąca po falach” zbudowanym także przy olbrzymim zaangażowaniu młodzieży. W trakcie takiego rejsu można poczuć smak prawdziwego żeglarstwa, poznać jego tajniki, opanować niełatwe nazewnictwo i nauczyć się obsługi szotów, fałów, brasów, sztaksli...(co to takiego dowiecie się właśnie u nas:) a co najważniejsze wszystko w miłej atmosferze mazurskiej przyrody pod fachową opieką na największej brygantynie polskiego śródlądzia.

Rejsy organizowane są w maju i czerwcu. Zazwyczaj od soboty, do soboty następnego tygodnia i dają odpoczynek od szarego, ciężkiego uczniowskiego życia oraz możliwość nabycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Tak więc zapraszamy (uczniów, szkoły, nauczycieli) na Zieloną Szkołę, gdzie każdy dzień jest nową przygodą i nową szkołą życia...

Niezbędnik Majtka:

- śpiwór
- kurtka przeciwdeszczowa (sztormiak)
- nieprzemakalne spodnie
- buty na miękkiej jasnej podeszwie do chodzenia po pokładzie
- ciepła odzież (polar, sweter, bluza)
- strój kąpielowy
- czapki (ciepła, kaszkietówka)
- krem z filtrem
- latarka
- legitymacja szkolna
- aparat
- nóż
- i coś dogrania: gitara, harmonijka (fortepianów nie bierzemy)